Antalya
picture

Genel Bakış

Toros dağlarının eteklerinden inen erimiş kar suları zengin minerallerle birleşerek tepelerden akar ve Türkiye'nin en temiz ve en bozulmamış antik koy Kalkan'a ulaşır. Eşsiz Patara Prince Resort da tam bu noktada yer almaktadır.

Bu muhteşem yapı, 30 yıllık mimari deneyimim ve deniz ve doğaya karşı çocukluktan gelen tutkumun bir sonucudur. Muhteşem doğası ve kristal berraklığındaki suyuyla son derece gurur duyduğum Millenium Patara, bir Akdeniz klasiği olarak çocuklarımıza ve torunlarımıza bıraktığım bir mirastır.

Turhan Kaşo
Yüksek Mimar / 1993


"Bana Gelin, Tüm Zenginler"

.....İstanbullu bir mimar olan Turhan Kaşo Kalkan'a ilk defa 1986 da gelmişti. Bölgede tepelere oyulmuş muhteşem Likya mezarları ve birçok başka antik yapılar olmasına rağmen o, dalabileceği bir yer arıyordu. Koyun dışındaki küçük adaların civarında dalabileceği çok güzel yerler buldu ve buraya daha sonra birçok kereler tekrar geldi. 1980'lerde iş hayatına başladığında rüyası da şekillenmeye başlamıştı. Bu rüya, 250 villa ve 60 odalı bir otelden oluşan ve koyun karşısındaki bir tepeye oturttuğu Club Patara'yı doğurdu. Burası, Antalya'nın daha güney kısımlarında görülen aşırı yapılaşma ve kalabalık görüntüyle büyük bir tezat teşkil ediyor. Turhan Kaşo yumuşak kıvrımlara sahip binalarında doğal taşlar, bol bol yeşillik ve topraklar kullanarak resortun ortama uyumlu bir görüntü kazanmasını sağladı. Ağaçlar ve rüzgarlı yollar evleri gizliyor. "Buraya gelme sebebimi yok etme gibi bir düşüncem yoktu.....

21.08.2001
DOUGLAS FRANTZ
Daha Fazla

Deniz Suyu ve Sahil


Havuzlar


İklim